Bannerlord ilişki düzeltme ve geliştirme

447
Okunma Sayısı
bannerlordiliski

Bannerlord oyununda biliyorsunuz ki bir aile sistemi ve oyunda bulunan soylular, krallar ve lordlar bulunuyor. Bu karakterler ile oyun içerisinde bir ilişki içerisinde oluyorsunuz. Bannerlord ilişki düzeltme ise oyun içerisinde aranızın kötü olduğu kral veya soylu ile yapılabilecek bir şeydir. Biliyorsunuz Kalradya’da savaş çıkma olasılığı çok yüksek bu yüzden dolayı soylular ile ilişkileriniz ne kadar iyi olursa herhangi bir kriz anında müttefik edinme şansınız yüksek olur. Giriş konusunu fazla uzatmadan Bannerlord ilişki geliştirme için sizlerin ihtiyacı olabilecek yöntemlere hep birlikte göz atalım.

Bannerlord İlişki (Aile Fotoğrafı)

Yapılabilecekler

Oyun içerisinde yapabileceğiniz en az beş adım bulunuyor bunlar şu şekilde:

Görev yapmak

Gelelim detaylarına, bir soylu ile ilişki geliştirmek istiyorsanız onun yanına gidin ve var ise görevini alın. Verilen görevleri başarıyla yerine getirirseniz eğer ilişkiniz artacaktır.

Evlilik

Bir diğer başlığımız ise akraba olmak, zaten bu doğal olarak ilişkinizi olumlu yönde arttırıyor, eğer bir lordun kızı ile evlenirseniz ilişkileriniz ciddi oranda yükselecektir.

Savaşta yardım etmek

Ordunuz ile yakın olduğunuz krallığın bir savaşına yardım ederseniz ve zaferle ayrılırsanız onlara yaptığınız yardım ve fedakarlıktan dolayı sizinle ilişkileri artacaktır.

Desteklemek

Örneğin şehir verilirken yapılan oylamalarda ilişkinizi arttırmak istediğiniz soylu lehine oy verirseniz o soylu ile ilişkileriniz artar. Bunun bir eksi yanı var o da oylamada olan diğer soylular ile ilişkileriniz kötü yönde etkilenir.

Serbest bırakma (Esir almamak)

Savaşta mağlup ettiğiniz komutanı, kralı veya soyluyu esir almayarak ilişki ve onur kazanabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan beş adımı uygulayarak Kalradya’da ilişkilerinizi iyi tutabilir ve sevilen bir lider olabilirsiniz 🙂 sizlere iyi oyunlar diliyor bir sonraki yazımızda görüşmek üzere diyoruz…

Paylaş