Bannerlord şehir ve kale alma, nasıl kuşatılır?

32
Okunma Sayısı
kuşatma

Şehir ve kale alma rehberimizi okuyarak oyunda kendi mülkünüzün sahibi olabilirsiniz. Bannerlord oynarken gelirinizi artırmak için veya kendi imparatorluğunuzu oluşturmak için şehirlere ve kalelere ihtiyacınız vardır. Şehir nasıl kuşatılır konusuna gelmeden önce yeterince asker sayınızın olması gerekmektedir. Çünkü diğer kültürlere ait şehirleri savunan yüzlerce askerden oluşan ordular olacaktır. Bu konuyu parti limiti arttırma yazımızda anlattık dilerseniz okuyabilirsiniz.

şehir kuşatma

Şehir ve kale kuşatma taktikleri

Bannerlord’da bir şehir sahibi olabilmek için savaşmanız gerekiyor. İki şekilde şehir sahibi olabilirsiniz. İlki doğrudan bir krallığın ordularına, kervanlarına, köylerine zarar vererek savaş çıkartabilirsin. Ardından, en yakın kaleye veya şehire giderek “Kaleyi kuşatın” ı seçin. Kuşatma inşaatı bitene kadar sizin üzerinize ordu gönderilebilir. Bu süreçte kendini savunacak kadar askerin olduğundan emin ol. İşiniz bittiğinde, bir saldırı düzenleyin veya birliklerinizi kalenize saldırmak için gönderin. Başarılı olursanız, kale sizin olacaktır. Burada anlattığımız yöntem en hızlı olan fakat riskli olan yöntemdir.

Diğer seçenek ise, birinin müttefiki olmaktır. Dost olduğunuz krallık ile savaşlara katılarak ödül olarak bir kale elde edebilirsiniz. Fakat aklınızda bulunsun ileride bağımsızlık istediğinizde size düşman olabilirler. Eğer bağımsız bir kral olacaksanız bu yöntem yerine kendinize ve ordularınıza güveniyorsanız ilk yöntemi tercih edebilirsiniz.

Paylaş