Bilgisayar Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2020

2
Okunma Sayısı
smurf nedir

Önceden bilgisayar toplama çok fazla yaygın değildi fakat günümüzde bilgisayar almak isteyen insanların çoğu parçaları kendisi tek tek isteğine göre almak istiyor. Fakat bilgisayar toplarken dikkat edilmesi gereken bazı adımlar var örneğin bir bilgisayarın donanımlarının birbiri ile uyumlu olması hayati önem taşır. Tüm donanımlar ustaca tercih edilmeli ve bu şekilde ortaya bir bilgisayar çıkarılmalıdır. Sizlere bilgisayar toplarken dikkat etmeniz gerekenleri detaylı bir şekilde anlatacağız. Yazımıza soru cevap şeklinde devam edeceğiz eğer yazıda bulamadığınız fakat öğrenmek istediğiniz noktalar var ise yorumlar kısmından soru sorabilirsiniz.

Bilgisayar toplamadan önce belirlenmesi gerekenler: Bilgisayarı ne amaçla kullanacaksanız ona göre donanımlar tercih etmelisiniz. Örneğin grafik performansı için ekran kartının iyi olması gerekirken, video render işlemleri için işlemci ve depolama biriminin önemi daha ağır basar. Bu sebeplerden dolayı bilgisayarınızın kullanım amacını önce belirleyin ve donanımlarınızı buna göre satın alın.

Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Günümüz oyunlarını FPS Sorunu olmadan oynamak istiyorsanız grafik işlemciniz yani ekran kartınızın iyi olması gerekmektedir. Bilgisayar toplarken diğer kaynakları biraz azaltarak ekran kartına daha fazla önem vermelisiniz. Bütçeniz sınırlı ise ekran kartına ayırdığınız bütçeyi arttırabilir onun yerine depolama birimi olarak SSD yerine HDD tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise işlemci burada satın alacağınız işlemcinin ekran kartını yeteri derecede beslemesi gereklidir.

Freedos Bilgisayar Nedir?

Freedos işletim sistemi kurulu bir şekilde olmayan bilgisayarlara denir, eğer elinizde bir işletim sistemi lisansı bulunuyorsa bilgisayarınızı Freedos bir şekilde satın alarak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Paylaş