Kesinlikle Oynanması Gereken Oyunlar Listesi

2
Okunma Sayısı
oynanması gereken oyunlar

Dünya’da yıllardır geliştirilmiş binlerce oyun bulunuyor, bu oyunlardan hepsi aynı başarıyı elde edemeyebiliyor. Bu listemizde sizlere gönüllere taht kurmuş efsanevi oyunları anlatacağız. Bilgisayarda oyun oynamayı seven bir çok insan zaten bu oyunları biliyordur fakat biz daha çok oyun oynamaya yeni başlamış kişiler için bir yazı hazırlama niyetindeyiz. Dilerseniz girişi daha fazla uzatmadan oyunlarımıza göz atalım.

oynanması gereken oyunlar-2

Kesinlikle Oynanması Gereken Oyunlar

Counter Strike

Listemizin ilk oyunu gönüllere taht kurmuş bugüne kadar belki de oyun oynamayı seven herkesin oynadığı bir savaş oyunu efsanesi Counter Strike yer alıyor. Eski yıllarda internet kafelere gidip arkadaşlar ile birlikte Counter Strike oynamanın verdiği zevk bambaşkaydı. Okuldan sonra arkadaşlarımız ile birlikte gidip Assault, Dust 2 gibi yine oyunun bilinen efsane haritalarında az mı savaştık… Bir kere eğer bu oyunu oynamadıysanız kesinlikle oynamalısınız. Biz o zamanlar tabi oyunun Counter Strike 1.6 sürümünü oynuyorduk şu an daha modern ve geliştirilmiş hali olan Counter Strike: Global Offensive halini oynayabilirsiniz.

Mafia 2

İtalya Sicilya’nın bağrından kopmuş küçük yaşta U.S.A topraklarına yerleşen bir ailenin erkek çocuğu olan Vito Scaletta’nın hikayesini oynadığımız oyun atmosferi ve içerisinde barındırdığı karakterleri ile oyun dünyasının efsaneleri arasında yerini aldı. Eski dönemlerde geçen oyunlara ilginiz var ise Mafia 2 tam size göre. Oyun içerisindeki ikonik efsane arabalar bile oyunu oynamaya yetecek düzeyde ilgi uyandırıyor. Hikayesi ve karakterlerin diyalogları çok iyi düşünülmüş ve atmosferin harika yansıtıldığı bu oyunu bitirdiğinizde keşke bitmeseydi diyeceğinizi tahmin edebiliyorum.

Minecraft

Kimi zaman eleştirilere maruz kalsa da bu oyun yaratıcılık dendiğinde akla gelen ilk oyunlardandır benim için. Çünkü oyunda özgürce yapı inşa edebiliyorsunuz ve o Minecraft’ın sıradışı evreninde hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyun ayrıca çok oyunculu da oynanabildiği için ayrıca bir keyifli oluyor. Minecraft oynarken hayal gücünüzü zorlayabilir, kendinize ait bir Dünya yaratabilirsiniz. Eğer bu oyunu hala oynamadıysanız denemenizde fayda var.

Crysis Serisi

Maksimum eğlence… Kesinlikle oynanması gereken oyunlar listesinin olmazsa olmazlarından Türk geliştiricilerin elinden çıkmış bu harika oyunu kesinlikle oynamalısınız. Crysis’de ayrıca oyun zevkini bir hayli artıran Türkçe seslendirme de bulunuyor. Oyunlarda Türkçe seslendirmelere alışkın olmadığımız için Crysis bu anlamda çok eşsiz bir deneyim sunuyor bizlere. Gelecek temalı savaş ve aksiyon türünde olan Crysis bir nano zırhın içerisinde savaşan askerin çeşitli görevlerini konu alıyor. Ayrıca seriyi bitirmek için acele edin çünkü geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız bu oyunun Remastered versiyonu gelecek.

 

Paylaş