NVIDIA GeForce Now Aslında Ne?

11
Okunma Sayısı

Son yıllarda doların yükselişe geçmesi sebebiyle sistem toplamak hayli bir zorlaştı. Oyuncular son aylarda doların 7 Türk Lirası olması nedeniyle daha ucuz Oyuncu Bilgisayarları aramaktalar ama çoğu kişi bulamıyor veya bulanlar 2. el buluyorlar. İşte bu durumu farketen Nvidia oyuncular için büyük bir adım attı. Nvidia bu adımı ile Nvidia GeForce Now isimli bir projeyi hayata geçirdi.

Nvidia GeForce Now nasıl bir sistem ile çalışıyor


GeForce Now’un mantığı şu şekilde: Aslında oyunları başka bilgisayarda oynuyorsunuz. Eğer siz mouse haraket ettirirdeniz uploadınız ne kadar yüksekse o kadar hızlı sanal bilgisayara gidiyor ve downloadınız ne kadar yüksekse mouse çevirmeyi o kadar hızlı görüyorsunuz. GeForce Now’da Nvidia’nın belirlediği oyunları oynayabiliyorsunuz fakat birçok çeşit oyun var. Dead by Daylight’tan World War Z’ye, Fortnite’tan Call of Duty : Modern Warfare’e kadar birçok ürün barındırıyor. Ayrıca kullandıkları ekran kartı Tesla P40. Tesla P40’ın piyasa değeri şuan 150 bin Türk Lirasi. Ayrıca ekran kartı RTX yani Ray Tracing (Işın İzleme) özelliğide mevcut. Bu özellik ile RTX destekleyen oyunları oynayabilirsiniz.

Nvidia GeForce Now nasıl kayıt olunur?

 

Nvidia GeForce Now’un şuanlık ücretli üyelik kayıtları kapanmıştır. Ama hesap satış platformlarında ücretli üyelikler bulabilirsiniz. Ayrıca GeForce Now’a kayıt olduğunuzda oynamak istediğiniz oyuna sahip olmanız gerekir. Kayıt olduktan sonra önce speedtest yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ayarlar kısmından plnanızı özel yapım ve daha sonra speedtestte downloadınızdan %20 eksiğini bit hızına yazmanız gerekir.

Battlefield V - RTX Off / On : BattlefieldV

Paylaş