Sea Of Thieves Ships Of Fortune Güncellemesi

4
Okunma Sayısı

Versiyon 2.0.1.4 Güncelleme Notları

Windows 10: 11.42 GB
Xbox One X: 11.42 GB
Xbox One: 6.8 GB
Sea of Thieves’in nisan ayı güncellemesi limana yanaştı! Emissary (Temsilcilik) sistemi, The Reaper’s Bones, Arena 2.0 ve kediler güncellemenin öne çıkan bazı yeni özellikleri.
The Reaper’s Bones The Reaper’s Hideout’taki inşaat tamamlandı ve burası artık yeni ticari şirket The Reaper’s Bones’un evi olacak. “Gerçek korsanlık” için savaşan bu şirket, korkusuzca savaşan her korsanı yükseltmeyi amaçlıyor.
Ticari Şirket Hazinesi – Reaper’lar getireceğiniz bütün hazineleri kabul ediyor.
Şirket İlerlemesi – Reaper’s Bones ilerlemenizi “Reputation” kısmında ve yeni “Commendation” kısmında görebilirsiniz.
Reaper’s Bones Ödülleri – Reaper’s Bones’da ilerleyen oyuncular yeni ünvanlarla beraber, yeni gemi kozmetikleri de kazanabilecekler.
Reaper’s Hideout Kaynakları – Reaper’s Hideout’ta artık top taşıyan, mermi taşıyan kutular bulunabilir.

Ticaret Şirketleri Temsilcilikleri

Temsilci Olmak – Oyuncular Gold Hoarder, Order of Souls, Merchant Alliance şirketleri için 15 level olduktan sonra, temsilci bayrağını satın alarak bu şirketleri temsil edebilirler.
Athena’s Fortune – Athena’s Fortune sadece korsan efsanelerine bayrağını teslim ediyor.
The Reaper’s Bones – The Reaper’s Bones şirketini temsil etmek için herhangi bir seviye gereksinimi yok.
Temsilcilik Oylama Masası – Bütün ticaret şirketlerinin yanında oylamaya katılabileceğiniz bir masa
bulunuyor. Aynı zamanda bu masada, kaç geminin hangi şirketi temsil ettiğini görebilirsiniz.
Seviye Yükseltmesi – Temsilciler şirketlere ne kadar hazine götürürlerse, o kadar fazla ödül kazanacaklar ve şirket seviyelerini yükseltmiş olacaklar.
Bonus Ödüller – Temsilciler şirketlerin yanındaki masadan oy vererek bayraklarını düşürebilir, son bir bonus ödül alabilirler. Alacağınız ödül o anki seviyenize bağlı olarak değişecek.
Temsilcilik Görevleri – Ticari şirketlerde 5. seviyeye ulaşan oyuncular yüksek ödüllü bir “Temsilci Görevi” kazanacak. Bu görev outpostlardaki ticari şirket temsilcilerinden veya tavernadaki Mysterious Stranger’dan alınabilir.
The Reaper’s Bones İlerlemesi – Reaper’s Bones temsilcileri diğer oyuncuları ve tayfaları öldürerek ilerleme kazanabilir. Ancak aynı oyunculara ve tayfalara karşı yapılan öldürmeler daha az ödül verecek.
The Reaper’s Bones 5. Seviyesi – Bu şirket 5. seviyede her seviyedeki temsilcileri kendi haritasında görebilecek bir yetenek kazanıyor.
Temsilci Bayraklarının Satışı – Oyuncular batmış temsilci gemilerindeki bayrakları, ticari şirketlerin liderlerine satarak ödüller kazanabilir. The Reaper’s Bones’un temsilcileri Reaper’s Hideout’a satarak, daha büyük ödüller kazanabilir.
Temsilci Kostümleri – Oyuncular temsilci bayrağı satın aldıktan sonra şirket kostümleri ile ödüllendirilecek.
Genişletilmiş Athena’s Fortune Kozmetikleri – Korsan efsaneleri ghost silahları ve eşyaları kazanabilir, aynı zamanda Athena’s Fortune kostümüne sahip olabilir.
sot
Arena Kaptan Flameheart’ın tehditleri ve Reaper’s Bones’un gemileri alabora etmesi üzerine Deniz Kurtları bildikleri tek yol ile buna cevap verdi – Arena müsabakaları artık daha hızlı ve çılgınlıklarla dolu!
Glorious Sea Dog Sandıkları – define haritaları kaldırıldı ve artık tayfalar, ışık süzmesi ile yeri her daim belli olan tek bir sandık için rekabet edecek.
Harita Büyüklüğü – Tüm kapışma bölgeleri güncellendi. Artık rekabet esnasında tayfalar daha az yelken açacak ve teslimat için sadece bir tane bölgeye gidebilecek.
Kapışma Süresi – Arena kapışmalarının süreleri artık 24 dakikadan 15 dakikaya düşürüldü. Arttırılmış Gümüş – Tayfalar, rakip gemilere hasar verdiklerinde daha fazla gümüş kazanacak.
Terk Penaltısı – Arena kapışmalarını sık terk eden korsanlar artık bir süre boyunca Arena oynamaktan men edilecek. Arena içerisindeyken alınan davetler sonrasında, korsanlar bunun bir terk olduğu konusunda uyarılacak.
Başarım ve Commendation Dengelemesi – The Fortune & Glory, Seeker of Silvered Loot, Keeper of the Silvered Loot, Treacherous Sea Dog başarımları, yenilenmiş Arenaya göre dengelendi.
sot2

Korsan Pazarı

Ticari Şirketlerin temsilcileri denizlere açılıp Reaper’ları Davy Jones’a gönderirken, neden biraz nefes alıp Korsan Pazarına yeni gelen tüylü kedi dostlarımıza göz atmıyorsun?
Kediler! – Korsan Pazarına hemen git ve denizlere yeni gelen tüylü dostlarımızdan bir tanesine sahip ol! Kediler 3 farklı türde ve geniş bir renk skalasında mevcut.
Tembel Kediler – Kediler geminin etrafında mekanın sahibi gibi dolaşacak ve istedikleri yerde şekerlemelerini yapabilecek. Oyuncular kedilerini belirlenmiş şekerleme noktalarına yerleştirebilecek.
Kedi Kıyafetleri– Sovereign Kıyafeti tüm kedi türleri için mevcut! Korsan Efsaneleri ise kedileri için yeni Efsanevi Kıyafeti satın alabilecek!
Kedi Miyavlaması Paketi – Tüm kedi türlerine ve üç Sovereign kedi kıyafetine sahip mi olmak istiyorsun? Sınırlı bir süre için satışta olacak olan Kedi Miyavlaması Paketi ile gemini bir kedi evi haline getirebilirsin!
Wildcat Sovereign İndirim Paketi – Sadece bu ay için, özel indirimi ile Wildcat ve Sovereign Kıyafetine sahip olma şansını yakalayabilirsin!
Night Wulf Gemi Koleksiyonu – Gerçek Deniz Kurtları için, keskin dişleri olan kurtlardan esinlenilmiş yeni bir gemi koleksiyonu Korsan Pazarına giriş yaptı. Aynı zamanda çılgın bir indirim ile mevcut olan Night Wulf Gemi Paketine sahip olma şansını da yakalayabileceksin!
Ücretsiz Çekiliş İfadesi – Palm Tree Wave İfadesi artık kısıtlı bir süre için ücretsiz!
Crab Dance İfadesi Paketi – Küçük, masum bir dans figürü ile başlamıştı… ama artık korsanlar dört farklı şekilde yengeç gibi olabilecek!
Tools of the Trade İfadeleri – Korsan Pazarı, kuşanılan ekipmanlara özel ifadeler ile dolup taşıyor! Dürbününü ne kadar iyi kullandığın konusunda hava atmak ister misin? O zaman bu ifadeler tam sana göre!
Cats Out of the Bag Paketi (Sadece Mağaza) – Sadece Xbox ve Microsoft Mağazalarında. Bu paket, Kedi Miyavlaması Paketini, 1,000 Ancient Coins para birimini ve tam tamına 25,000 Altını içerir.
sot3

Black Market

Ticaret Şirketleri işe alımları ve Reapers’a dikkat ederlerken, Duke tavernada bir kadehini (veya beş) yudumlarken Black Market’i Altın ve Doubloonlarınızı harcamanız için yeni ürünlerle stoklamaya devam ediyor! Fearless Bone Crusher Giysileri – Bu ay denizlere açılmadan önce Fearless Bone Crusher giysilerini kuşanın. Doubloonlarınızı Fearless Bone Crusher Gözbandı, Kancası, Takmabacağı, Pantolonları, Eldivenleri, Kemeri ve Botları için harcayabilirsiniz!
Inky Kraken Giysileri – Oyuncular altınlarını Inky Kraken Şapka, Ceket ve Elbise satın almak için kullanabilirler! Inky Kraken Silahları – Oyuncular altınlarını Inky Kraken Blunderbuss, Cutlass, Eye of Reach ve Flintlock satın almak için kullanabilirler!

Oynanış Geliştirmeleri

Oyuncu Diriltme – Oyuncular artık ölümcül hasardan hemen ölmeyecek ve mürettebata onları canlandırma şansı verecektir. Macera modundaki oyuncular tarafından ‘Ruhunu Sun’ seçeneğini seçerek ve doğrudan Ferry’ye doğru yol alarak atlanabilir.
Mürettebat Durum Etiketleri – Oyuncular artık mürettebatlarının, hazine taşımalarını, su taşımalarını, gemiyi yönlendirdiklerini oyuncu isimlerinin yanındaki simgelerle uzaktan bile ne yaptığını görme seçeneğine sahipler. Buna Oyun Ayarları’ndan ‘Mürettebat Durum Etiketleri’ etkinleştirilerek erişilebilir.
Tall Tale Harita İşaretleri – Oyuncular artık Oyun Ayarları menüsünde ‘Haritada Tall Tale Göster’i seçerek geminin haritasında Tall Tale konumlarını göstermeyi seçebilirler. Bu ayar şu anda varsayılan olarak açıktır.

Güncellemeler

Cutlass Hasar Dengelemesi – Bir cutlass’a saldırırken, oyuncular artık vuruş başına daha fazla hasar verecek. Düzenli grevler artık 20’den fazla artarak 25 hasar veriyor. Ağır grevler artık 50’den arttı.
Evcil Hayvanların Diğer Oyunculara Tepkileri – Evcil hayvanlar artık dünyada karşılaştığınız diğer oyuncular tarafından gerçekleştirilen eylemlere tepki gösterecek.
Zıpkın Bağlantısı Koparma – Bir zıpkına Blunderbomb atmak artık hedefinden ayrılmasına neden olacak. Merdiven Kullanımı – Bir merdivene tırmandıktan sonra, oyuncular artık çok daha hızlı bir şekilde yeni bir eylem başlatabilirler.
Yeni Oyuncu Yolculuğuna Başlarken – Yeni bir oyuncu olarak ilk kez bir Voyage satın alırken, size ilk Voyage’a nasıl oy vereceğinizi ve başlayacağınızı öğreten açılır pencereler sunulur.
Zıpkın Bağlantısı Koparma – Bir zıpkına Blunderbomb atmak artık hedefinden ayrılmasına neden olacak.
Merdiven Kullanımı – Bir merdivene tırmandıktan sonra, oyuncular artık çok daha hızlı bir şekilde yeni bir eylem başlatabilirler.
Yeni Oyuncu Yolculuğuna Başlarken – Yeni bir oyuncu olarak ilk kez bir Voyage satın alırken, size ilk Voyage’a nasıl oy vereceğinizi ve başlayacağınızı öğreten açılır pencereler sunulur.
Yeni Oyuncu Gemi Hasarı Onarma – Yeni oyuncular, hasar alırsa gemilerini nasıl onaracaklarını açıklayan pop-up’lar alacaklar.
Skeleton Fort Ödülleri – Bir Skeleton Fort’u tamamlayıp kasanın kilidini açtıktan sonra, ekipler artık daha az Gift ve Gem bulacaklar.
Önemli Karşılaşmalar için Ödüller – Megalodon veya İskelet Gemisi gibi bir tehdidin ortadan kaldırılması artık daha yüksek değerde Eşya düşürme ile sonuçlanacak.
Athena’s Fortune Dükkanı ve Shipwright – Athena’s Fortune mağazası ve shipwright, sekmelerin sayısını azaltan ve gezinmeyi kolaylaştıran yeni bir düzen getirildi.
Lanetli Cannonball Efektleri – Toplara yüklenen Lanetli Cannonball’lar artık gelişmiş görsel efektlere sahip.

Düzeltilen Hatalar

 • Koleksiyoncu sandığına yerleştirilen Fort Of The Damned anahtarı artık gemi haritasında çıkan simgeyi gizlemeyecektir.
 • Artık Reaper’s Hideout haritada doğru bir şekilde yer alıyor.
 • Ayarlar menüsünde Fare kaydırma tekerleği ile gezmek artık çalışıyor.
 • Artık, oyuncular topraktan çıkarılmamış Öfke sandığını zıpkın ile çekemezler.
 • Herhangi bir ticaret şirketine satılan Koleksiyoncu sandığı şuandan itibaren sadece altın elde ettirecek. Parçacık Ayarı, ayarlandıktan sonra oturumlar arasında kalır.
 • Oyuncular artık Değerli taşlar sandığını birbirlerine verebiliyor.
 • Smuggler Bay’e yaklaşırken ada, artık daha düzgün ve düşük özellikli bilgisayarlar için aksamaya sebep olmayacak şekilde yüklenecek.
 • Artık Molten Sands Fortress’da Fort anahtarını kaybetmek ve kayanın içinden geçmek mümkün değil.
 • Maiden Voyage sırasında kullanılan Emote’lar artık kameranın zemin seviyesine düşmesine neden olmuyor. Megalodon bir kez daha sesini buldu ve sudan çıkarken homurdanıyor.
 • Oyuncular artık Molten Sands Fortress yanardağının yakınındaki deliğe düşemezler.
 • Birincil şahıs görümündeki yangın için geliştirilmiş görsel efektler!
 • Ateş oluşumunu azaltmak için mumlara özel görsel efektler eklendi.
 • Ashen Dragon Tabancası artık cephanelikte doğru isimlendirildi.