Telegram Grubu Nasıl Büyütülür (Kasma Taktikleri)

15
Okunma Sayısı

Son yılların gelişen mesajlaşma uygulaması Telegram ülkemizde de büyük ilgi görüyor. Uygulamayı indiren kişiler telefon numaraları ile birlikte üyelik etkinleştiriliyor. Bunu yaptıktan sonra insanlar uygulamayı kullanmaya başlıyorlar. Bireysel mesajlaşmanın dışında kitlesel olarak bir grup içerisinde de mesajlaşma olanağı bulunuyor. Telegram grup sahipleri bir grup nasıl büyütülür şeklinde araştırmalar yapabiliyor.

Grup Büyütme Taktikleri

Telegram grubunuzu hızlı bir şekilde doğal olarak kasmanız için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Benzersiz İçerik

Telegram grubunuzu daha önce açılmamış bir sektörde açmayı deneyin. İnsanlar ilk olacağınız için doğal olarak sizin grubunuza katılmak isteyecektir. Telegram’da zaten var olan popüler grupların taklitlerini açmak yerine kendinize özgü bir alan seçip buna bağlı olarak özgün bir grup açmalısınız. Grup içerisindeki paylaşımlar başka yerlerde olmayacağı için sizin grubunuza katılım oranı artacaktır.

Kaliteli Paylaşımlar

Grup içerisinde yapacağınız paylaşımların kalitesini yükselterek üye kasma işlemlerini hızlandırabilirsiniz. İnsanların seveceği şekilde içerikler üretip grupta paylaşırsanız bunu gören üyeleriniz arkadaşlarını da bu kaliteli paylaşımlardan dolayı grubunuza davet edebilirler. Bu şekilde doğal bir şekilde takipçi arttırabilirsiniz.

Reklam Vermek

Grubunuz ile ilgili internet sitelerine veya sosyal medya sayfalarına reklam verebilirsiniz. Yukarıdaki iki adım zaten belirli bir kitlesi olan ve bunu daha da arttırmak isteyenler için fakat sizin grubunuzda hiç üye yok ve yeni açtıysanız adınızı duyurmak için reklam vermeniz gereklidir. Kendi kendiliğine bir gruba üye gelmeyeceği için insanlara grubunuzu göstermeli ve davet etmelisiniz. Bunu en iyi şekilde Facebook, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarında bulunan sizin grubunuz ile aynı kategoride paylaşım yapan sayfalara reklam vererek grubunuza üye çekebilirsiniz.

 

Paylaş